ביטוח נסיעות להודו

תוכן הכתבה

כבר הזמנתם טיסה, רכשתם ויזה להודו, התחסנתם לקראת הטיסה, הראש כבר עסוק באריזת התיק, אבל רגע, מה עם ביטוח נסיעות להודו? בכתבה הבאה נסביר מה זה ביטוח נסיעות לחו"ל, מה הוא מכסה, מה כדאי לבדוק לפני שאתם רוכשים ביטוח נסיעות להודו, ואיפה הכי מומלץ לרכוש ביטוח כזה.

 

מה זה ביטוח נסיעות לחו"ל?

בארץ קיים חוק ביטוח בריאות ממלכתי במסגרתו אתם מקבלים טיפולים רפואיים (קופות חולים/בתי חולים).

ברגע שעזבתם את גבולות הארץ, החוק אינו תופס יותר ולכן חובה על כל ישראלי שנוסע לחו"ל לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. 

ביטוח נסיעות לחו”ל הוא ביטוח שמחליף את הביטוח שיש לכם בארץ, ומרחיב את הכיסוי עליו. מה הכוונה? כאשר אתם בארץ, אם אתם זקוקים לטיפול רפואי, אתם יכולים לפנות לבית חולים ולקבל טיפול רפואי בחינם או דרך קופת החולים שלכם. 

כאשר אתם בחו"ל, אין לכם את הפריבילגיה הזאת. אם תזדקקו לטיפול רפואי כאשר אתם בחו"ל, תצטרכו לשלם על הטיפול הזה. במדינות עולם שלישי, כמו הודו, שירותי הבריאות לרוב ברמה נמוכה, ובשביל לקבל טיפול רפואי מתאים, תצטרכו לשלם הרבה כסף. לכן, כדאי שיהיה לכם ביטוח נסיעות שיכסה לכם הוצאות רפואיות יקרות.

מעבר להוצאות רפואיות, ביטוח נסיעות לחו"ל יכסה לכם גם הוצאות לא מתוכננות שעלולות לקרות בטיול להודו, כמו ביטול או דחיית טיסה, גניבה או אובדן של כבודה, חילוץ עקב תנאי מזג אוויר, תאונה וכו'. מומלץ להבין היטב לפני הטיסה מה מכסה הביטוח שלכם ולדאוג שהוא מכסה את כל ההוצאות שעלולות להיות לכם בטיול.

 

למה צריך ביטוח נסיעות לחו"ל?

למרות שאנחנו לא אוהבים לחשוב על זה, תאונות קורות. בין אם מדובר על תאונות אישיות, ביטול טיסות, גניבה וכו', מקרים כאלה קורים בהסתברות משתנה בין טיול לטיול, וכדאי לבטח את עצמכם מראש כנגד העלויות האלה.

יש הוצאות שלא חובה לבטח כנגדן, ואולי יהיה שווה לכם לקחת את הסיכון ולא לעשות ביטוח לכבודה או לביטול טיסה, תלוי ברמת הביטחון שאתם רוצים שיהיה לכם.

מנגד, ביטוח שמכסה הוצאות בריאותיות הוא הכרחי, וכאשר מדובר בהודו, לפעמים כדאי לבצע גם כיסוי של חילוץ מוטס או ספורט אתגרי, בהתאם לסוג הטיול שאתם מתכננים לעשות.

אם אתם מתכננים לעשות טרקים בהודו, ספורט אתגרי כמו צלילות (בצורה חובבנית), צניחה חופשית, באנג'י וכו', כדאי שיהיה לכם ביטוח שמכסה נזקים בפעילויות כאלה.

סוגי הוצאות שביטוח נסיעות לחו"ל מכסה

 1. ביטול טיולאחת הסיבות הנפוצות ביותר לביטוח נסיעות, אשר רלוונטית להרבה מטיילים. כאשר מתכננים טיול, יש הרבה הוצאות שמשלמים מראש ולפעמים הן לא ניתנות לביטול או להחזר, כמו כרטיס טיסה ליעד, טיסות פנים, מלונות, כרטיסי אוטובוס\רכבת\הפלגה, חבילות טיול וכו'. ביטוח כנגד ביטול טיול יכסה לכם את כל ההוצאות האלה.

  חשוב לבדוק כמה מההוצאות האלה הביטוח מכסה, ובאילו תנאים. הסיבות בגינן תידרשו לוותר על הטיול מגוונות, לעיתים בלתי צפויות, וכוללות בין היתר מחלה, מוות של קרוב משפחה, פגעי מזג אוויר כגון סופות אשר יכולות להשבית טיסות וכו'.

  רצוי לבדוק מראש באיזה נסיבות אפשר לוותר על הכרטיס ולקבל החזר על ההוצאות.

 2. טיפול רפואי בחו"ל -אולי הסיבה הכי חשובה לביטוח נסיעות. כאמור, הביטוח הרפואי שלכם בארץ לא מכסה טיפולים בחו"ל, ולכן צריך לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל על מנת לכסות הוצאות רפואיות בחו"ל.

 3. חילוץ במצבי חירום – בטיולים בחו"ל, ובעיקר בהודו, אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציות שלא קורות לכם בבית.

  תשתיות ברמה נמוכה, מזג אוויר קיצוני וטבע איתן עלולים להציב אתכם במצב בו אתם תקועים באמצע שום מקום וחייבים חילוץ.

  בין אם זה כי נפצעתם באמצע טרק או שנתקלתם במפולת שלגים, אתם עלולים להגיע למצב בו אתם חייבים לקרוא לחילוץ.

  חילוץ ללא ביטוח עלול להגיע לסכומים מאוד גבוהים ולכן אם אתם מתכננים לטייל בטבע, כדאי שיהיה לכם כיסוי מהביטוח לחילוץ בשעת חירום.

 4. אובדן כבודה ועיכובים בטיסות – במקרה הזה מדובר על כיסוי של הוצאות קטנות יחסית, במצבים של אובדן מזוודה, עיכוב בקבלת מזוודה או דחייה של טיסה.

  חשוב לבדוק מראש כמה הביטוח מכסה בכל אחד מהמצבים.  מעבר לכיסוי של אובדן מזוודה, תוכלו לבטח גם חפצים אישיים כמו מחשב נייד, טלפון נייד, ולקבל החזר מהביטוח במקרה של גניבה.

 5. ספורט אתגרי –אי אפשר לדבר על ביטוח טיולים להודו מבלי לדבר על ביטוח שמכסה ספורט אתגרי. מה הכוונה בכיסוי של ספורט אתגרי? ישנם מספר סוגי פעילויות כמו צלילה(חובבנית), צניחה חופשית, באנג'י וכו' אשר מוגדרים על פי הביטוח "ספורט אתגרי".

  במידה והביטוח שלכם לא מכסה הוצאות עקב ספורט אתגרי, אם יקרה לכם משהו באחת מהפעילויות האלה, לא תיהיו זכאים להחזר מהביטוח.

  כיסוי של ספורט אתגרי עולה קצת יותר כסף, אבל מכסה לכם טווח רחב יותר של פעילויות. אם אתם מתכננים לעסוק בטיול בפעילויות שמוגדרות "ספורט אתגרי", חשוב לבדוק שהביטוח שלכם מכסה זאת.

אחרי שדיברנו על מה זה ביטוח נסיעות לחו"ל ומה כדאי לבדוק לפני שעושים ביטוח נסיעות להודו, נשאר לכם רק להחליט דרך איזו סוכנות ביטוח לעשות את הביטוח שלכם לפני הנסיעה להודו. יש הרבה חברות בשוק, ולכל אחת תנאים ומחירים שונים. שווה לערוך סקר שוק קצר לפני שרוכשים ביטוח מחברה ספציפית.

 

לקבלת הצעת מחיר מסוכנות ביטוח מומלצת, השאירו את הפרטים ויחזרו אליכם עם מידע על הביטוח.

למה לסגור ביטוח דרך סוכן ולא לבד?

הסוכנות שאנחנו עובדים איתה  מעניקה שירות ללקוחות החברה, במיוחד ברגעים הקשים של התמודדות עם תביעות וצורך בעזרה מיידית.
יש לה ניסיון רב שנים בכל הקשור לביטוחי נסיעות לחו"ל ונציגי השירות של הסוכנות ידעו להתאים עבורכם את הפוליסה המתאימה ביותר לאופי נסיעתכם (בכל מצב בריאות, כולל לבעלי מצב רפואי קיים), בצורה שתיתן לכם את המענה הביטוחי הטוב ביותר, כדי שבאמת תוכלו לטייל בראש שקט.

*כל הנכתב מעלה הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה יעוץ לביטוח נסיעות לחו"ל או כל ביטוח אחר. תנאי הפוליסה המלאים הם התנאים הקובעים ואנו ממליצים להתייעץ עם סוכן הביטוח שלכם ולקרוא את תנאי הפוליסה המלאים.

מתכננים טיול להודו? לקבלת שיחת ייעוץ ללא התחייבות וללא עלות, השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם

על מה תרצו לדבר?

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו עם חבריכם

אולי יעניין אותך גם

דלהי – מידע, טיפים והמלצות​

דלהי אינה נחשבת יעד בהודו בעיני הרבה אנשים, אלא רק תחנת מעבר בכניסה וביציאה מהמדינה. הרושם הראשוני של העיר הזאת מבלבל או מלחיץ קצת לפעמים,

קרא עוד »

פסטיבלים בהודו

כל מי שאי פעם טייל בהודו יכול להגיד לכם שהטיול במדינה הקסומה הזו הוא חגיגה לעיניים. תת היבשת העצומה מציעה לתייר הממוצע נופים קסומים של

קרא עוד »

מזג אוויר בהודו

אם חשקה נפשכם בטיול למדינה הקסומה ואתם מתלבטים בין שביל החומוס בצפון לבין להיזרק בחופים בדרום, אולי מידע על מזג האוויר בהודו יוכל להכריע את

קרא עוד »

רשימת חיסונים לטיול בהודו​

הבהרה – כותב המאמר אינו רופא ואינו בא להמליץ על שום טיפול. המידע בנושא חיסונים להודו והמלצות בריאותיות במאמר הבא מועתק מאתר משרד הבריאות ומאתר

קרא עוד »
נגישות